Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

Proszek do pieczenia i jego niesamowite zastosowania!

Proszek do pieczenia może mieć wiele zastosowań, o których pewnie nawet nie wiedziałeś.#1. Na swędzenie po ugryzieniach owadów, wystarczy rozrobić proszek z wodą, tak aby otrzymać konsystencję pasty, a następnie nałożyć ją na ugryzienie. Po 10 minutach zmyj ją zimną wodą.

#2. Zmęczone stopy po długiej wycieczce? Zmieszaj 3-4 łyżeczki proszku, na każde 4 litry wody i rozkoszuj się relaksującą kąpielą.

#3. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów, wsyp trochę proszku do butów.

#4. Aby zmiękczyć groszek, fasolę i soczewicę wystarczy, że dodasz jedną łyżeczkę proszku na litr wody podczas gotowania.

#5. Przy nieprzyjemnym zapachu z lodówki umieść w niej proszek na talerzu, a odświeży to powietrze.

#6.W gorące i letnie dni nic nie pobije zimnego napoju. Wszystko co musisz zrobić, to zmieszanie ze sobą cukru, soku z cytryny i zimnej wody, do której dodasz łyżeczkę proszku. To spowoduje, że kwas z cytryn zamieni się w kwas węglowy. Pamiętaj, że proszek do pieczenia jest niegroźny w niewielkich ilościach. Nie spożywaj go więcej niż 1 łyżeczkę na raz.

#7. Szybkie remedium na zgagę. Wymieszaj łyżeczkę proszku w szklance wody, a następnie ją wypij. Ten sposób pomaga też w przypadku wzdęć.

#8. Podczas kąpieli wsyp od 50 do 100 gramów proszku do wanny. To zmiękcza wodę. Uwaga: Nie powtarzaj tego więcej niż, dwa razy na tydzień!

#9. Możesz samemu, zrobić naturalny dezodorant. Wystarczy, że dodasz odrobinę proszku na wilgotny wacik.

#10. Dla osób cierpiących na nieświeży oddech to świetny sposób na jego pozbycie się! Wymieszaj łyżeczkę proszku w ciepłej wodzie, a następnie przepłucz nią gardło.

#11. Nawet nasze ukochane zwierzęta mogą skorzystać z zalet proszku do pieczenia. Wysyp trochę proszku na ich legowisko, a pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Jest to bezpieczna metoda, która działa, także w przypadku kuwet.

#12. By pozbyć się zapachu stęchlizny, ze swojego termosu, dodaj kilka łyżeczek proszku do gorącej wody, a następnie wlej całość do środka. Później po prostu go wypłucz.

#13. Proszek do pieczenia w połączeniu z octem winnym, bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem rur. Wsyp proszek do zatkanego odpływu, dodaj trochę octu i zostaw całość na chwilę. Następnie wlej wrzątek do odpływu i gotowe.

#14. Żeby wyczyścić srebro, włóż brudne rzeczy do gorącej wody. Dodaj kawałek folii aluminiowej i łyżeczkę proszku. Zostaw całość na dłuższą chwilę. Na koniec, wypłucz wszystko zimną wodą i osusz ścierką.

#15. Proszku do pieczenia możesz używać do mycia zębów zamiast pasty ponieważ neutralizuje on żrące kwasy w jamie ustnej.

#16. Dodaj trochę proszku do wody i podlej nią kwiaty. Rezultat może cię zaskoczyć.

#17. Możesz zmiękczyć mięso, wklepująca w nie proszek do pieczenia i zostawiając je na kilka godzin. Następnie wypłucz je i usmaż. Zdziwisz się jakie delikatne stanie się mięso.

#18. By pozbyć się przykrych zapachów ze zmywarki, wsyp proszek w miejsce na środek czyszczący. Następnie uruchom ją bez naczyń w środku i gotowe.

Komentuj:

0 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.