Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

Jak pozbyć się pluskiew w naturalny sposób?

Oto kilka bardzo prostych metod, które szybko zadziałają na pluskwy


#1 Usuń je używając suszarkiPluskwy lubią ciepło, ale ludzkiego ciała – ciepły powiew suszarki może skutecznie zabić pluskwy.


#2 Pierz swoje ubrania w wysokiej temperaturze
Nawet jeśli kupiłaś ubrania w sklepie, to dobrze jeśli je wypierzesz i wysuszysz, tak szybko jak to możliwe. Może to pomóc zabić pluskwy ukrywające się w nowych ubraniach! Warto też od czasu do czasu wybrać pozostałe ubrania w wysokiej temperaturze.


#3 Użyj pary
Według badań użycie pary wodnej świetnie eliminuje pluskwy z łóżka. Para pomaga wykurzyć je z ciasnych kryjówek, a następnie doprowadza do ich śmierci.


#4 Zastosuj taśmę dwustronnąZnajdź drogę po której pluskwy najczęściej się poruszają i zaaplikuj tam dwustronną taśmę. Pluskwy nie będą mogły się ruszyć i szybko je wyeliminujesz.


#5 Użyj silikonowych saszetek po butach
Kojarzysz małe paczuszki żelu krzemionkowego, które dodaję się do nowych butów, ubrań, a nawet niektórych artykułów spożywczych? Nie wyrzucaj ich! Według badań, żel może pomóc wchłonąć lipidy z naskórka pluskwy, co powoduje ich odwodnienie i wysuszenie.


#6 Trzymaj pranie w szczelnych workach
Trzymanie ubrań w plastikowych torbach może zapobiegać przedostaniu się pluskiew do ubrań.


#7 Zrób pułapkę
Według naukowców suchy lód może zabić pluskwy, uwalniając dwutlenek węgla, który przyciąga owady. Możesz zrobić pułapkę, wypełniając izolowany dzban suchym lodem i lekko otaczając bazę proszkowym talkiem, co pomaga uwięzić ich w środku.


#8 Zrób domowy spray z octu
Ocet zawiera kwas octowy, który szkodzi układowi nerwowemu owadów, dzięki czemu można go użyć do zrobienia sprayu, aby zabić pluskwy


#9 Wymieszaj pieprz cayenne, oregano i imbir
Wymieszaj pieprz cayenne, oregano i imbir z wodą, przelej go do butelki z rozpylaczem i zastosuj w miejsca gdzie pojawiły się pluskwy. Silny zapach oregano w połączeniu z pikanterią pieprzu cayenne oraz imbirem odstraszy pluskwy.


#10 Użyj olejków eterycznych
Olej z rozmarynu, olejek miętowy, olej cynamonowy, olejek z mięty pieprzowej, eugenol, olejek goździkowy, olejek lawendowy i olej z trawy cytrynowej to jedne ze skuteczniejszy olejków, którymi możesz zlikwidować pluskwy. Jeśli chcesz zrobić spray wystarczy, że wymieszasz dwa z olejków wraz z wodą i przelejesz do butelki ze spryskiwaczem.

Komentuj:

0 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.