Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

To zwykła dziewczynka, ma tylko wadę, to społeczeństwo jest ohydne!

Kto z nas nie słyszał o ludziach, których społeczeństwo już skreśliło z powodu wyglądu, koloru włosów czy przekonań religijnych, nie raz się słyszy że w szkole rówieśnicy gnębią osoby które uważają za słabsze od siebie albo gorsze, to jest niestety tragiczne że tak już od młodości dzieci wychowują rodzice, że taka pogarda jest dla innych ludzi z byle powodu, przykre jest też to że ludzie okazują się być fałszywi i pomagają np tylko na pokaz by się pochwalić że są empatyczni np. na portach społecznościowych lub przed innymi ludźmi (że oto np wspierają różne zbiórki charytatywne itp.) ale w sercu są tak naprawdę skamieniali i jakby przyszła chwila próby to okazało by się że są po prostu fałszywi.
Poznajcie Sarę Atwell – 18-latkę, która dałaby wiele, by móc nazwać się „zwykłą” nastolatką. To nie jest do końca możliwe, bo urodziła się chora, a objawy schorzenia widoczne są w miejscu, którego nie sposób ukryć. Nerwiakowłókniakowatość zdeformowała jej połowę twarzy. Dziewczyna starała się z tym normalnie żyć, ale rówieśnicy byli dla niej bezlitośni. Przez wiele lat szydzono z jej wyglądu.

Dzisiaj młoda Kandyjka chce o tym zapomnieć. Poddaje się kolejnym operacjom, które nie przynoszą spektakularnych efektów, ale się nie poddaje.


- Każdy dzień w szkole był do bani - mówi Atwell. - Zdjęcie klasowe, na którym byłam, ciągle ginęło. Ktoś je bez przerwy zabierał, nie wiem po co. To bardzo bolało.
Depresję Sary pogłębiał fakt, że żaden lekarz nie chciał podjąć się ryzykownej operacji. Dorastała, a wraz z nią guz deformujący jej twarz.
- Sara nigdy nie uważała się za inną. Zawsze powtarzała, że jest taka, jak inne dzieciaki - mówi mama dziewczynki. - A one nie rozumiały, że to guz. Myślały, że to jakaś paskudna choroba, którą mogą się zarazić.

Ale nie rozumiał też tego sprzedawca w sklepie, który pewnego dnia odmówił przyjęcia od Sary pieniędzy. Bał się, że coś złapie.

Wszystko zmieniło się po oblikowaniu filmiku w sierpniu 2012 r. Sprawę Sary Atwell nagłośniły największe stacje telewizyjne, w tym Fox News czy ABC News.
Do rodziców dziewczynki zgłosiło się Discovery Channel z propozycją nakręcenia dokumentu o jej zmaganiach ze schorzeniem i prześladowcami.
Programy telewizyjne z udziałem Atwell zwróciły też uwagę środowiska medycznego. Nagle pojawiła się dla niej szansa na normalne życie.

Zdradził ją nawet chłopak, z którym była prawie 9 miesięcy, powiedział jej w końcu że był nią tylko z tego powodu bo była popularna.


źródło:

Obejrzyjcie film dokumentalny :


"Dziewczyna z połową twarzy". Żaden lekarz nie chciał jej pomóc. Aż nagrała filmik
Nastoletnia Kanadyjka Sarah Atwell urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną, która deformowała jej twarz. Dziewczynka stała się ofiarą hejtu i prześladowań. W końcu nie wytrzymała.


ps. Od zawsze nienawidziłem u ludzi tego że zachowują się jak motłoch, tego że potrafią wprowadzić nawet kogoś do załamania i grobu, że potrafią z kogoś szydzić, poniżać lub traktować gorzej, między innym z tych powodów nie będzie nigdy takiego traktowania nawet na naszej grupie facebookowej, by ktoś kogoś wyśmiewał lub poniżał ze względu na problemy zdrowotne czy niepełnosprawność. 
Komentuj:

0 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.