Portal informacyjny
INFO i WIEDZA

Lepiej wiedzieć jak jest niż żyć w kłamstwie

Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

Pożary lasów w Portugalii od wielu lat to celowe działanie mafii?

O pożarach lasów w Portugalii słyszymy prawie co rok i co rok mamy podejrzenia że są to celowe podpalenia, może nie we wszystkich przypadkach ale w większości na pewno tak. O co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.


Celowe podpalenia? Według hiszpańskich mediów za kataklizmem w Portugalii i Galicii stoją zorganizowane grupy przestępcze. Z ustaleń dzienników "La Voz de Galicia" i "El Mundo" wynika, że wiele ostatnich pożarów powstało w wyniku umyślnego podpalenia. Twierdzą, że za procederem mogą stać nieuczciwi przedsiębiorcy ze spółek wypożyczających samoloty gaśnicze oraz firm sektora papierniczego i meblarskiego. Ci ostatni mają skupować z rynku spalone drewno, które nie tylko nadaje się do zastosowania w przemyśle, ale jest też tańsze. (http://www.tvn24.pl)


https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/portugalia-szefowa-msw-constanca-urbano-de-sousa-podala-sie-do-dymisji,782470.html


Najgorsze w tym wszystkim jest to że to kolejna mafia, której kompletnie nie zależy nawet na życiu ludzkimZobacz też "Mafia farmaceutyczna czy istnieje?":
https://infowiedza.blogspot.com/2019/07/ludzie-moga-umierac-czy-mamy-do.htmlZnowu wielki pożar. Płoną lasy w Portugalii. Nie żyją 62 osoby

Portugalia: Większość pożarów lasów wynikiem podpalenia

Nawet 98 proc. szalejących od początku sierpnia pożarów lasów w Portugalii mogło być spowodowane przez ludzi, z tego trzy czwarte celowo - poinformował w piątek szef stowarzyszenia portugalskich strażaków Jaime Marta Soares, przedstawiając szacunki tej organizacji.


Komentuj:

1 komentarze: