Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

Pieprz to nie tylko przyprawa, to kolejna rzecz o bardzo wielu właściwościach


Zboża, zioła, owoce, korzenie czy liście są nie tylko cennym składnikiem kuchennych potraw ale mogą mieć zastosowanie w pielęgnowaniu urody, dbaniu o zdrowie czy rzeczy, których używamy na co dzień. Jednym z takich wszechstronnych składników kuchni jest pieprz.
Poza kuchennym ma kilka innych zastosowań:1. Udrażnia zatkany nos. Wystarczy zmieszać go z gorącą wodą i olejkami eterycznymi, a przyniesie natychmiastową ulgę.


2. Może być składnikiem peelingu, ponieważ znakomicie złuszcza skórę a ma przy tym antyseptyczne właściwości.


3. Z pieprzu robi się olejek pieprzowy, który świetnie rozgrzewa i przynosi ulgę obolałym mięśniom. A wdychany hamuje głód nikotynowy.


4. Ma też jedno zupełnie zaskakujące zastosowanie. Gdy dodasz go do prania będziesz zaskoczona, jak idealnie zachowane zostaną kolory Twoich ubrań.


Wystarczy 1 łyżeczka pieprzu do bębna pralki. Nie musisz się już martwić, że kolory Twoich ubrań wyblakną, a ponadto te, które nieco straciły już kolor, odżyją i będą znacznie bardziej intensywne. Jeśli w bębnie pozostaną resztki ziarenek, wystarczy włączyć cykl płukania, bez ubrań w bębnie – po pozostałościach pieprzu nie będzie ani śladu.
Komentuj:

0 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.