Portal informacyjny
INFO i WIEDZA

Lepiej wiedzieć jak jest niż żyć w kłamstwie

Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

Jak to jest z tą polską policją? Zbawiciele czy prześladowcy?

O polskiej policji można by napisać kilka akt tomów a nie tylko krótkie opowiadanie, mamy do czynienia i z policjantami nadgorliwymi (zupełnie jak moderatorzy elektrody), ale też takimi z którymi można normalnie pogadać i są bardzo pomocni i życzliwi, a są też przestępcy kryjący się w mundurach. Oto przykłady różnych zachowań mundurowych, oceńcie sami jak jest.Oto jeden z głośniejszych przypadków z ostatnich dni czyli bezpodstawne zatrzymanie i rewidowanie młodego chłopaka w celu znalezienia narkotyków

https://www.wykop.pl/link/5049971/policjant-chce-sie-pobawic-i-bezpodstawnie-zabrac-na-komende-osobe/

jeden z komentarzy:

Rozmawiałem jednak na ten temat z policjantem, który krótko mi "wyjaśnił" jak to jest. Oni zawsze mogą powiedzieć że wg nich zachowywałeś się podejrzanie albo jesteś bardzo podobny do poszukiwanego np. dilera albo złodzieja. I choć to nie będzie prawda nikt nie jest w stanie tego udowodnić i oni mają krycie.
W "młodości" ~20 lat byłem przeszukiwany naprawdę często, kilkanaście razy, nigdy nic się z tym nie udało zrobić bo zawsze mieli jakieś wytłumaczenie - oczywiście nigdy nic zakazanego przy sobie nie miałem. Raz nawet wylecieli do mnie "tajniacy", zgięli mnie w pół i chcieli pakować do radiowozu. Całe szczęście zaraz z nimi przyjechał drugi radiowóz, z którego ktoś krzyknął: "to nie nie on!" - kogoś szukali. Panowie zniknęli jak kamfora i odjechali bez słowa z piskiem opon. Oczywiście nie było żadnego wytłumaczenia - robią co chcą (czy słusznie? Trudno powiedzieć jakie są statystki błędów).


Oto ten film:

 


Mamy niestety jeszcze o wiele tragiczniejsze interwencje, bardzo dużo jest przypadków napaści ze strony antyterrorystów na niewinnych ludzi tylko z tego powodu bo pomylili adresy, były już takie przypadki omawiane w telewizji w programach interwencyjnych, ludzie byli traktowani tragicznie i nie spotkała żadna sprawiedliwość tych co zrobili źle.

Tutaj mamy inny przypadek:

Zastanawiam się kto w tym przypadku jest zwykłym psem bo raczej nie ten człowiek, który ubrał na siebie mundur policjanta, naprawdę niektórzy zachowują się jak najgorsza patologia, którym władza odwala niesamowicie do głowy jak czują że mają władzę nad kimś.

Pies bardzo dobrze zrobił bo chronił rodzinę przed intruzami a policjant nie miał prawa wchodzić na teren prywatny bez pozwolenia, jeśli nie było tam przestępców. Coraz więcej jest przypadków że te święte krowy w mundurkach popełniają błędy i wparowują do niewinnych ludzi, cierpią przez to niewinni ludzie i zwierzęta


Policjant spanikował i strzelił paralizatorem do psa. Elza straciła wzrok. Policja: Miał do tego prawo

Policjant strzelił do psa z paralizatora. Elza straciła wzrok

Pan Michał zrelacjonował całą sytuację lokalnemu dziennikowi "Nowa Gazeta Trzebnicka". Opowiada, że siedzieli z rodziną w ogrodzie, a obok leżała ich suczka - bulterier Elza. W pewnym momencie pies zerwał się i pobiegł w kierunku bramki. W ślad za nim poszła teściowa pana Michała. Potem mężczyzna usłyszał tylko strzał i krzyk matki swojej żony. - Mama tuliła do siebie Elzę, koło nich leżały kable, a w pobliżu stał policjant z paralizatorem w ręce - mówi właściciel psa. Według dalszej ich relacji, okazało się, że policjanci nie anonsując się weszli na teren posesji małżeństwa, a gdy zobaczyli biegnącego w ich kierunku psa - spanikowali. Jednemu z nich udało się uciec, drugi wyjął paralizator i wymierzył go w kierunku Elzy. Suczka natychmiast musiała zostać zabrana do weterynarza we Wrocławiu. Okazało się, że paralizator uszkodził jedno z jej oczu.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24955451,policjant-spanikowal-i-strzelil-paralizatorem-do-psa-elza-stracila.html?fbclid=IwAR2FhUakuHGks5UtHhk3WNrDt-Mn-UI9Gri42GqzhUHq6pSASDq6Vg8ivO0


Komentarze do artykułu:


polakadam
Wchodzą na czyjeś podwórko, strzelają do psa paralizatorem i jeszcze twierdzą że mieli do tego prawo. Bezczelność.

maara
Jeżeli nie mieli nakazu, albo nie działali interwencyjnie to nie mieli prawa wejść na posesję

adam.szczypiorski
A policjanci nie mogli zawiadomić mieszkańców , że chcą wejść ? Już się kulsonom w d**ach poprzewracało ?Tutaj wiele innych przypadków tragicznego zachowania ze strony policji:

Inny głośny przypadek, który wydarzył się niedawno to brutalne zatrzymanie za brak dokumentów, nie wiem dokładnie co tu się wydarzyło, i czy powodem takiego zachowania policjantów była jakaś odzywka podejrzanego czy po prostu policjanci ćwiczyli sobie swoje nadludzkie prawa nad słabszym?

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-17/brutalna-interwencja-policjantow-powalili-i-skuli-mezczyzne-bo-nie-mial-przy-sobie-dokumentow/Zobacz też:


Policja stosuje nieuzasadnioną przemoc. Obywatele nie mają jak się bronić. Będzie proces w Strasburgu

Niemal połowa policjantów przyznaje, że obywatele mogą uznawać ich zachowania za nieuzasadnioną agresję - wynika z raportu MSWiA. Równocześnie 30 proc. adwokatów skarży się, że policja w ogóle nie reaguje na zarzuty o nadużywanie władzy.
https://oko.press/policja-stosuje-nieuzasadniona-przemoc-obywatele-nie-maja-jak-sie-bronic-bedzie-proces-w-strasburgu/

Co z tą naszą policją jest nie tak?
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1750842,1,co-z-ta-nasza-policja-jest-nie-tak--rozmowa-z-prof-ewa-gruza.read

Policja powinna płacić za swoje błędy:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/517958,policja-powinna-placic-za-popelnione-bledy.html
Ale mamy też wspaniałe zachowania policjantów, dosłownie jak z filmów sensacyjnych, oto jeden z przykładów:Jak widać różni są ludzie. Do takich jak wyżej mam bardzo dużo szacunku i respektu. Niestety tych złych przypadków zachowań policjantów jest o wiele więcej i to jest tragiczne i smutne, że ludzie czujący władze nad kimś innym w ten sposób postępują, szkoda że nie ma sprawiedliwości i przestępcy w mundurach nie odpowiadają za żadne swoje błędy, co gorsza broni i chroni ich za wszelką cenę każdy minister spraw wewnętrznych w każdym rządzie, jakby byli świętymi krowami.

A może w pewnych przypadkach ludzie powinni mieć swoje prawa, np.jak to kiedyś zademonstrował Zbigniew Stonoga?Komentuj:

0 komentarze: