Zobacz koniecznie

Wersja mobilna

Coraz więcej samobójstw! co jest tego przyczyną?

Depresja i samobójstwo zawsze ma swoje źródło, zawsze ktoś musiał się do tego przyczynić, nic nie dzieje się przypadkiem. Lekarze i "specjaliści" faszerują tylko lekarstwami albo sieją farmazony o pozytywnym myśleniu, tymczasem problem jest zupełnie gdzieś indziej i każdy powinien na niego spojrzeć.


Narastające problemy światowe przyczyną samobójstw??

To bez wątpienia główna przyczyna załamań nerwowych i w konsekwencji samobójstw, narastające problemy, nie tylko jeśli chodzi o coraz bardziej pogarszające się warunki życia, coraz większą przepaść między biednymi a bogatymi, coraz gorsze stosunki międzyludzkie, to wszystko przyczynia się do tego że coraz więcej ludzi próbuje odebrać sobie życie.

Ludzie dziś żyją naprawdę w nienormalnych stosunkach, każdy upatruje tylko własnych korzyści i nie interesuje go cudzy los.

Przypomnijmy sobie co działo się kilka lat temu, pewnie mężczyzna chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu, jaka była wówczas reakcja ludzi? Krótko mówiąc karygodna, zastanowić by się przydało kto powinien stracić życie czy ten biedny załamany mężczyzna czy podjudzacze do zabicia się? Kto jest bardziej wartościowym człowiekiem w tym przypadku?

Ludzie wołali "skacz kurwa nam się śpieszy"

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/434120,ludzie-krzyczeli-skacz-nam-sie-spieszy-samobojca-na-moscie-w-toruniu.html
http://www.webniusy.com/14-latka-popelnila-samobojstwo/


https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/noa-pothoven-nastolatka-zostala-zgwalcona-poddala-sie-eutanazji-w-arnhem/ng7lk95


https://wiadomosci.poinformowani.pl/artykul/13699-znany-amerykanski-youtuber-prawdopodobnie-popelnil-samobojstwo


https://cytaty.pl/zycie/65374,8-alarmujacych-objawow-depresji-u-nastolatkow.html

A dlaczego nawet wśród nastolatków jest fala samobójstw? To bardzo proste, w szkole dziś panuje atmosfera wyścigu szczurów, kto jest lepszy, kto piękniejszy, ludzi segreguje się na gwiazdy i "przegrywów" - jak w takim razie może być dobrze?

Zobaczmy pewien przykład

Przykre jest to, że ludzie bogaci wywyższają się przy tych biednych. Czują się przez to bardziej dowartościowani? Lepsi? Ciężko powiedzieć.
Sytuacja o której za chwilę usłyszysz wydarzyła się w szkole, która nie miała pieniędzy na nowe ławki. Wtedy to bogate mamusie wymyśliły, że każdy ma sobie ją kupić, a jak wiadomo nie każdego stać na zakup nowej szkolnej ławki i krzesełka.

Historię swojego przyjaciela opowiedział nam pewien pan, który był dumny z zachowania swojego kolegi:
„Mój przyjaciel jest właścicielem dobrze prosperującego biznesu, ale nie ma w zwyczaju afiszować się swoim majątkiem. Mieszka w zwyczajnym domu po rodzicach, nosi proste ubrania t-shirty i dżinsy.
W szkole, w której uczy się jego córka, grupa rodziców postanowiła zmienić ławki w klasie. Szkoła była niedofinansowana i uczniowie uczyli się w ławkach pamiętający dobrze czasy ich rodziców, a może nawet dziadków.
Zamożni rodzice mocno naciskali na to, by każdy kupił ławkę i krzesełko dla swojego dziecka. Kłopot w tym, że dla grupy uboższych był to wydatek przekraczający finansowe możliwości.
Bogaci rodzice nie widzieli w tym problemu, Zdecydowali się kupić ławki dla swoich dzieci. Mój przyjaciel zaproponował, by złożyć się i kupić ławki dla wszystkich dzieci. Jednak napotkał pełne oburzenia głosy:
– Dlaczego mielibyśmy kupować z naszych pieniędzy ławki dla tych co nie mają? – Niech siedzą w starych.

W rezultacie mój przyjaciel odmówił wzięcia udziału w zakupie ławek. Według niego doprowadziłoby to do podziału klasy dla „biednych” i „bogatych”, nie chciał się na to zgodzić.
Mimo to grupa zamożnych rodziców dopięła swego i zakupiła ławki dla swoich dzieci.
Po przyjściu do szkoły dzieci zastały widok następujący:
Z przodu klasy ustawione były nowiuteńkie ławki z krzesełkami, podczas gdy dwa ostatnie rzędy zepchnięte pod ścianę stanowiły swego rodzaju getto od „żebraków”.

Mamusie triumfowały dumne i niezmiernie zadowolone ze swego dzieła.
Kiedy mój przyjaciel zapytał czy nie widzą w tym niczego niewłaściwego otrzymał odpowiedź:
Niczego!? Możemy sobie pozwolić!
Ten stan trwał jeden dzień
Następnego dnia uczniowie, którzy przyszli do szkoły, znaleźli miejscu starych pulpitów super nowoczesne i najdroższe na rynku ławki z krzesełkami.
Teraz te same matki biegają i krzyczą, że to dyskryminacja, która upokarza ich dzieci, i że wszyscy powinni mieć takie.

Przyjaciel patrzy na nich i uśmiecha się.
Wtedy jeden z ojców zapytał go: „Ty to zrobiłeś?”, odpowiedział: Przecież Wam to nie przeszkadzało, że jedni będą mieli lepsze, a drudzy gorsze.”
https://chwilesloneczne.blogspot.com/2019/06/bogate-mamuski-chciay-podzielic-klase.html


Sami widzimy jak wielce pokrzywdzeni nagle stali się ci co się tak wywyższali, bogacze, a gdyby każdy z nich miał tak samo gorsze warunki tak samo był gorzej traktowany nagle BUNT!  to jest właśnie konsekwencja podziałów.


Zastanawiamy się często jak to jest? ?? Czy każdy ma równe szanse na tym świecie? Jeden dostaje na start wszystko od życia, dostaje zdrowie, bogactwo wszystko mu się wiedzie, a inny ma wiecznie pod górkę, już na starcie urodzony z problemami,  mimo tego że nawet dla ludzi robi wiele, od ludzi dostaje tylko kopa w d.... nie zrozumie tego ten kto tego nie doświadczył sam osobiście. Dopiero wówczas jak w przykładzie wyżej ktoś tego doświadcza nagle otwierają mu się oczy i pojmuje czemu ludzie się załamują.


Ogólnoświatowa nerwica?


NERWY ... NERWY wszędzie nerwy, znerwicowane społeczeństwo, jeden do drugiego ma pretensje, jeden na drugiego trąbi nawet jak ktoś ma awarię, jeden drugiego by utopił w łyżce wody, nikt nikomu nie pomoże nikt nie jest uczynny, czy te pokolenie już jest stracone?
Podziały i niesprawiedliwe traktowanie
Tylko jej syna nie wpuszczono na zakończenie roku szkolnego. Świadectwo dostał na korytarzu
Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że wyśmiać można słabszego, chorego i biednego. Odwagę ludzie mają do tego, aby upokarzać i ubliżać. Najgorsze jednak jest to, że często przykład idzie z góry i to dorośli pokazują, że nie mają klasy.
Kamil Nowak jest autorem bloga „Blog Ojciec”, na którym dzieli się przemyśleniami na różne tematy. Pewna czytelniczka napisała do niego list, w którym opisała niezbyt miłe przeżycie związane z zakończeniem roku szkolnego jej syna. Co takiego stało się, że kobieta ma żal do dyrekcji i pedagogów, że nie wpuścili na zakończenie roku jej dziecka zespołem Aspergera?

Już Hitler robił tak samo, segregował ludzi na podludzi i ludzi, dzisiaj to społeczeństwo nauczyło się tak samo segregować innych, czując się "lepszymi" od innych.

https://www.popularne.pl/chore-dziecko-wyproszone/


Czy to nie jest kolejny dowód na to że to ludzie ludziom gotują taki los i że przyczynia się ta sytuacja do coraz większej liczby samobójstw?

Lekarze i specjaliści głoszą różne teorie, próbują leczyć lekarstwami, które jedynie co robią to ogłupiają ludzi i nabijają kabzę mafiom farmaceutycznym, a ludzie szukają różnych wymówek w stylu "myśl pozytywnie", jednak każdy doskonale zdaje sobie sprawę że jeśli nie uzdrowimy tego świata oraz samych ludzi to nic się nie zmieni a będzie coraz gorzej.

Ludzie i ich zachowanie względem innych, różne zdrady i niesprawiedliwe traktowanie albo traktowanie kogoś jak śmiecia, problemy światowe to jest główna przyczyna załamań nerwowych i samobójstw i doskonale sam wiem co mówię.Komentuj:

0 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.